ابرسایت نیشابور-نهمین جشنواره جوانه های ولایت استان خراسان رضوی در نیشابور برگزار شد .

ابرسايت نيشابور

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور و به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدارس ایران ( پاما ) این جشنواره با حضور 7 شهرستان مشهد مقدس،نیشابور،تربت حیدریه،کاشمر،سبزوار،سرخس و تایباد، تعداد 19 آموزشگاه و حضور 255 دانش آموز ، در روز  پنج شنبه 18 خرداد ماه در مجموعه فرهنگی فجر آغاز گردید و دانش آموزان نخبه ی مدارس  ابتدایی امام حسین(ع)در هفت رشته ی حفظ قرآن،بنیه علمی،نقاشی،خوشنویسی،فوتسال ، طناب زنی و معلومات عمومی (دیجیتالی ) به رقابت پرداختند.

فاطمه زرگرانی تنها دانش آموز مقطع ابتدایی خبرگزاری پانا در شهرستان نیشابور نیز در این جشنواره به منظور گفتگو با مسئولین اجرایی جشنواره و دانش آموزان شرکت کننده در این دوره از مسابقات حضور یافت.

حسینی دبیر نهمین جشنواره جوانه های ولایت در گفتگو با خبرنگار ما گفت :"این جشنواره همه ساله در خرداد ماه برگزار می گردد و دانش آموزان نخبه ی مدارس امام حسین (ع) طی مسابقاتی با هم به رقابت می پردازند  ، امسال شهرستان نیشابور میزبان این دوره از مسابقات می باشد امید است بتوانیم هم چون سالهای گذشته به نحو احسنت این مسابقات را برگزار نمائیم.

روز جمعه 19 خرداد ماه اختتامیه مسابقات در فرهنگسرای سیمرغ برگزار و از دانش آموزان برگزیده با اهدای جوایزی تجلیل شد
یکشنبه بیست و هشتم خرداد 1391

ابرسايت نيشابور-جشن الفبای دانش آموزان پایه اول ابتدائی آموزشگاه امام حسین(ع)نیشابور همزمان با هفته آخر سال تحصیلی برگزار گردید.
ابرسايت نيشابور-برگزاري جشن الفبا در نيشابور

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور : این جشن با حضور اولیای دانش آموزان و دانش آموزان برگزار و کلیه برنامه ها توسط  دانش آموزان اجرا گردید 0 

از ویژه برنامه های این جشن می توان به اجرای گروه حاملین قرآن ، قرائت 5 مقاله و دکلمه ، اجرای سرود هایی از کتاب درسی توسط هر کلاس و اجرای سرود الفبا توسط کلیه دانش آموزان اشاره نمود .

طیبه دربهشتی مدیر آموزشگاه دخترانه امام حسین(ع)در حاشیه این مراسم گفت : این جشن هرساله ویژه دانش آموزان مقطع اول ابتدایی در پایان سال تحصیلی برگزار می گردد .

ایشان ضمن اشاره به اینکه این همایش توسط دانش آموزان برگزار می گردد افزود: والدین دانش آموزان نیز در این مراسم حضور دارند تا توانایی فرزندان خود را در برگزاری این همایش مشاهده کنند.

گفتنی است در این جشن از 88 دانش آموز اول ابتدایی توسط مدیر مدرسه و آموزگاران پایه اول با اهدای لوح یادبود و جوایزی تقدیرشد.
چهارشنبه بیست و چهارم خرداد 1391

ابرسایت نیشابور- همايش نقد و بررسي تلفيق نجوم در ادبيات فارسي با حضور فرهيختگان و فرهنگيان گروه ادبيات آموزش و پرورش نيشابور برگزار شد.
به گزارش آريا  ،محمد يوسف سپهري راد معاونت مدير کل و مديريت آموزش و پرورش نيشابور گفت :با توجه به ارتباط نجوم با ادبيات فارسي به ويژه نظم فارسي همايش نقد و بررسي تلفيق نجوم با ادبيات فارسي با حضور 130 نفر از فرهيختگان و فرهنگيان گروه ادبيات فارسي معاونت اداره کل و مديريت آموزش و پرورش نيشابور برگزار گرديد.
وي افزود :پس از ارائه مقالات و استماع سخنان اساتيد ادبيات شرکت کنندگان يک شب را در محل اردوگاه شهيد رجايي شهرستان نيشابور سپري نموده و با حضور در رصد خانه اردوگاه با راهنمايي اعضاي انجمن هاي نجوم نيشابور صور فلکي را رصد و با سياره بي کران منظومه شمسي آشنا گرديدند.
دکتر فرزاد عباسي عضو هيئت علمي دانشکده ي ادبيات و علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور در اين همايش در ابعاد شکل گيري فلسفه نجوم در ادبيات فارسي و تشريح آن در قرآن کريم ايراد سخن نمودند.
دوشنبه هشتم خرداد 1391

ابرسايت نيشابور-اولین همایش بصیرت با محوریت حجاب از نظر اسلام توسط آموزشگاه برادران نیشابور برگزار شد.

ابرسايت نيشابور 

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور فاطمه صفری پور مدیر اجرایی همایش در کفتگو با خبرنگار ما گفت : از بین 38 مقاله  گروهی و انفرادی دریافتی5انتخاب گردید.

ایشان  ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س )  مقالات رسیده به همایش را شامل  مد و مدگرایی جوانان . نا اگاهی از فلسفه حجاب . طلاق . اسلام و مدگرایی . گرایش جوانان به مد غرب .حقوق زنان در اسلام . معرفی نمود و افزود : این همایش  با همکاری کارشناسی امور بانوان و جوانان  آموزش و پرورش نیشابور  برگزار و 6 مدرسه در آن مقاله ارائه نموده اند.

یکی از دانش آموز به نام محبوبه چمبری که  رتبه اول همایش را کسب نموده بود کفت : از آنجا که انسان . فطرتی خدا خواه  و خواهان رشد کمال دارد و با کسب شناختی نسبی از پروردگار . آوای عبودیت سر می دهد و با میل و اشتیاق در برابر دستورهای الهی سر تسلیم فرود می آورد اگر جوانان را نیز به سبکی زیبا و جامع و قلمی شیدا و رسا با حجاب آشنا سازیم نه تنها از حجاب فراری نمی شوند بلکه با آغوش باز از آن استقبال می کنند و از برکات فراوان حجاب بهرمند می شوند و نیز از آفتهای بی شمار و متعدد بی حجابی مصون می مانند.

خاطر نشان می شود این مراسم که با همت دبیرستان دخترانه ابوالفضل برادران برگزار شده بود. کارشناس امور بانوان و معاون توسعه و پژوهش آموزش و پرورش و چند نفر از اساتید در باره ی حجاب و ضرورت آن سخن گفتن  و مقالات نیز مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1391

ابرسايت نيشابور-در آستانه 28 اردیبهشت سالروز ملی بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری نهمین دوره مسابقات ریاضیات بین دانش آموزان مقطع متوسطه شهرستان نیشابور برگزار شد.

ابرسايت نيشابور

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور و به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدارس ایران (پاما) سپهری راد معاون مدیرکل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور و عضو ستاد بزرگداشت روز ملی خیام نیشابوری اظهار داشت: مسابقات ریاضی همه ساله به اهتمام خانه ریاضیات نیشابور همزمان با سالروز ملی بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری این ریاضی دان بزرگ جهان را در بین تمام دانش آموزان مقطع متوسطه برگزار می کند زیرا خیام روشی برای حل معادله در جه3ارائه داده که هنوز هم بهترین است،اصل پنجم اقلیدس(اصل خطوط موازی) را اثبات کرده،قواعدی برای بسط2جمله ای( a+b )ارائه کرده،مثلث جبری ارائه داده که امروز به نام مثلث خیام – پاسکال معروف است و امسال نیز بر اساس سنوات گذشته نهمین دوره مسابقات برگزار گردید که با استقبال بیش از حد انتظار دانش آموزان مواجه شد.

وی گفت: مسابقات طی دو مرحله صورت گرفت که در مرحله نخست در بین تمام دانش آموزان سه پایه اول،دوم و سوم دبیرستان بصورت تیمی برگزار گردید که نتایج آن منجر شد تیم های برتر که60  تیم3 نفره را تشکیل می دهند به مرحله دوم راه یابند.

مدیر آموزش و پرورش نیشابور خاطر نشان کرد:در مرحله دوم که بین این تیم ها در محل آرامگاه خیام برگزار گردید که سؤالات طراحی شده ای بین دانش آموزان بصورت کتبی ارایه شده است که ایشان برای اولین بار این سؤالات را دیده و بر اساس علم ریاضی و استنباط خود به آنها پاسخ داده اند.

سپهری راد تصریح کرد: بر اساس نتایج بدست آمده 20 تیم که 60 نفر می شوند توانستند بهترین پاسخ ها را ارائه کنند و بعنوان نفرات برتر همزمان با 28 اردیبهشت سالروز ملی بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری جوایز ایشان با حضور مقامات اهدا خواهد شد
پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1391

وی افزود : دانش آموزان خبرگزاری پانا در این مراسم ضمن تقدیر و تجلیل  از زحمات مدیران و مربیان مدارس خود از معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور خواستار تجلیل و تقدیر آنان و مسئولین محترم کانونهای شهید باهنر و سمیه گردیدند.

کول آبادی افزود : با طرح جدید هر خبرنگار دارای کد خبری گردید و به محض ارسال خبر و فعالیت برروی سایت های خبرگزاری های پانا و پایگاه اطلاع رسانی مدارس ایران (پاما)امتیاز آن به نام مدرسه و دانش آموز ثبت می گردد.مدارسی که بیشترین امتیاز را کسب نمایند دانش آموز و مسئولین مدرسه  مورد تجلیل و تقدیر وزارت قرار خواهند گرفت.

 ایشان خاطر نشان کرد :با توجه به موفقیت خبرگزاری پانا بعنوان خبرنگار نمونه کشور و استان  تعدادی از دانش آموزان فعال و مستقل به صورت شایانی از سوی خبرگزاری پانا و وزارت  مورد تجلیل قرار گرفتند.

سپهری راد  معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور نیز : کار خبرنگاری را رسالتی سنگین برشمردند و برای دانش آموزان آرزوی موفقیت کردند.

ابرسایت نیشابور-به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور  از 17 دانش آموز برتر خبرگزاری پانا طی مراسم خاص با حضور معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور . معاونت پرورشی . مسئول سازمان دانش آموزی و نمایند خبرگزاری پانا تجلیل به عمل آمد.

محمد کاظم کول آبادی خبرنگار خبرگزاری پانا در نیشابور گفت : از بین 109 دانش آموزدختر  از 36مدرسه راهنمایی . متوسطه ویک ابتدائی   و 87 دانش آموز پسراز 24 مدرسه راهنمایی و متوسطه  که همه فعال و مستحق تقدیر می باشند 17 دانش آموز خبرنگار مستقل انتخاب و با اهداء کارت هدیه و لوح تقدیر از زحماتشان تقدیر بعمل آمد.

ایشان نیز موفقیت دانش آموزان را در خبرنگاری پانا سازمان دانش آموزی تبریک کفتند و از زحمات مدیران و مربیان  مدارس تجلیل  و افزودند : شما طلایه داران سنگر  علم و ادب و دانش هستید و با ارسال خبرهای خوب و مفید هر جند منتقد می توانید کمک و راهنمای ما در انجام امور باشید.

وی از همه آموزشگاهها ی نیشابور خواستند که نمایندگانی در خبرگزاری پانا داشته باشند تا زحمات بی شائبه آنان در پشت  پرده  باقی نماند و جهت استفاده و تجربه به سراسر میهن اسلامیمان از این شهر تاریخی و سلسله  الذهب ارسال گردد.

در این مراسم معاون محترم پرورشی و مسئول سازمان دانش آموزی نیز ضمن تشکر از زحمات دانش آموزان و تبریک موفقیت آنان در خبرگزاری پانا بر ایمانی بودن،صداقت،کسب علم و دانش روز و تعلیم گرفتن از خط سرخ شهدا و  ولایتمداری تاکید کردند.

شایان ذکر است در این مراسم هر دانش آموز بمدت چند دقیقه نقطه نظرات، پیشنهادات،انتقادات خود را بیان و مسئولین نیز به پرسش های آنان پاسخ گفتند.
پنجشنبه چهاردهم اردیبهشت 1391

ابرسایت نیشابور-محفل انس با قرآن کریم باحضور مسئولین.کارکنان اداری و آموزشی.پیشکسوتان در اداره آموزش و پرورش برگزار گردید.
ابرسايت نيشابور

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور : در جهت نیل به سوی معنویت و مانوس شدن با قرآن کریم و استفاده از فیوضات قرآن  محفل انس با قرآن با حضور مسئول . کارشناسان . کارکنان اداری و آموزشی و پیشکسوتان  فرهنگی در محل نماز خانه  اداره آموزش و پرورش  شهرستان نیشابور و تلاوت آیات کلام الله مجید توسط قاریان و اساتید برجسته قرانی  برگزار کردید.

شایان ذکر است این مراسم معنوی و روحانی هر هفته یک بار در محل مذکور برگزار خواهد شد.
جمعه یکم اردیبهشت 1391
 ابرسايت نيشابور-مدیر مجتمع فرهنگی، اردویی کشوری شهید رجایی باغ‌رود نیشابور، توانمندی‌های این مجتمع را تشریح کرد.

ابرسايت نيشابور

بهروز نشاط‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: این مجتمع وابسته به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با مساحتی بالغ بر یک هزار و 151 هکتار در 12 کیلومتری شهرستان نیشابور و در دامنه رشته‌کوه‌های بینالود واقع شده است.

وی اظهار داشت: این مجموعه که در سال 1342 بنا شده است از محیطی طبیعی همچون کوه، تپه ماهور، دشت و رودخانه برخوردار است.

او با بیان اینکه مجتمع دارای امکانات فرهنگی از قبیل: کتابخانه، نمازخانه، سالن اجتماعات تابستانی، کارگاه‌های مختلف مهارتی، سینما و رصدخانه است، خاطرنشان کرد: از دیگر امکانات ورزشی آن می‌توان به زمین چمن، استخر شنا، دریاچه قایقرانی و سایر رشته‌های ورزشی اشاره کرد.

مدیر مجتمع فرهنگی، اردویی کشوری شهید رجایی باغرود نیشابور سالن‌های پذیرایی، درمانگاه، فروشگاه، مهمان‌سرا و کمپ‌های تابستانی از دیگر امکانات مجموعه است.

نشاط‌پور سایر جاذبه‌های گردشگری این مجتمع شامل: سد بزرگ خاکی، دریاچه پرورش ماهی، باند پروازی هواپیمای گلایدر، مزارع زعفران، زنبورداری، باغات میوه، فضای سبز و پرورش گل و گیاه عنوان کرد.

به‌گفته وی، ظرفیت پذیرش اردوگاه برای اردوهای یک روزه پنج هزار نفر و اردوهای چند روزه دو هزار پانصد نفر است.

وی افزود: این مجتمع همزمان با فرارسیدن فصل بهار و تابستان ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری اردوهای دانش‌آموزی، آمادگی خود را برای عقد قرارداد با سایر دستگاه‌های اجرایی را نیز اعلام می‌کند.
پنجشنبه دهم فروردین 1391

ابرسايت نيشابور-براي دومين سال متوالي مسابقه رياضي تورنمنت شهر ها در نيشابور برگزار شد.

ابرسايت نيشابور

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور : خانه ریاضیات نیشابور اولین مرحله این مسابقه را با شرکت 40 تیم سه نفره از نیشابور و 5 تیم میهمان از شهر کنبد کاووس در محل سالن خانه ریاضیات برگزار نمود.

گفتنی است که مسابقه بین المللی تورنمنت شهر ها یک مسابقه حل مسئله ریاضی است که تمام شهرهای جهان می توانند در آن شرکت کنند که امسال نیز در بیش از یکصد شهر جهان به مرکزیت مسکو برگزار گردید و شهرهایی از کشورهای آرژانتین ، آلمان ، آمریکا،اتریش، اسلواکی، اسپانیا ، اکراین ، بلغارستان، روسیه، زلادنو، کانادا ، کلمبیا ، لوگزامبورگ ، یوگسلاوی ، یونان و ایران و...در این مسابقه شرکت می کنند که از ایران شهرهای نیشابور ، یزد، خمین ، تبریز ، کرمان، شهرکرد ، اصفهان ، بروجن و گنبد کاوس بطور آزمایشی در این مسابقه شرکت کرده اند.


برچسب‌ها: خانه رياضيات نيشابور


پنجشنبه بیست و پنجم اسفند 1390
ابرسایت نیشابور-دو دانش آموز نیشابوری در انتخابات شوراهای دانش آموزان استان خراسان رضوی انتخاب و به مجلس شورای دانش آموزی کشور راه یافتند.
به گزارش روابط عمومي معاونت اداره كل و مديريت آموزش و پرورش نيشابور : زهانی مسئول سازمان دانش آموزی شهرستان نیشابور گفت : دانش آموزان منتخب در شورای دانش آموزی شهرستان جهت شرکت در همایش دانش آموزان شورای دانش آموزی استان شرکت و در این همایش پس از انتخابات از بین 60 نفر 2 نفر از دانش آموزان نیشابور انتخاب و به مجلس شورای دانش آموزی کشور راه یافتند .

وی برای دانش آموزان فائزه سادات سید موسوی از دبیرستان فاطمه زهرا ( س ) و بیتا مختاریه از دبیرستان شکوفا آرزوی موفقیت کرد.
پنجشنبه بیست و پنجم اسفند 1390
ابرسايت نيشابور-چهارمین دوره ی مسابقه ی سازه های ماکارونی به میزبانی مرکز شهید بهشتی در 14 و 15 اسفند برگزار شد.

ابرسايت نيشابور

مشاهده نتايج
سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390
ابرسايت نيشابور-همايش استاني زمين شناسي در مركز آموزشي فرزانگان نيشابور برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مركز آموزشي فرزانگان همایش زمین شناسی فرزانگان در تاریخ 90/12/14درمحل سالن عطار دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید. دراین همایش  آقای سپهری راد معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور،آقای عطار زاده معاون اموزشی اداره،آقای معتمدی کارشناس مقطع متوسطه،تعدادی از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی، دانش آموزانی که از آموزشگاه های نیشابور و مشهد و سبزوار مقاله ارسال نمودند و داوران محترم حضور داشتند.مقالات انتخاب شده جهت قرائت ،توسط گروههای دانش آموزی ارائه گردید و در پایان به سه مقاله برتر هدایایی از طرف مرکز آموزشی فرزانگان اهدا شد.
سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390

ابرسایت نیشابور-هفت دانش آموز مستعد نیشابوری در آزمون های آینده سازان کشور خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور: در پی اعلام اسامی 41 نفر از برگزیدگان آزمون های آینده سازان استان خراسان رضوی هفت دانش آموز نیشابوری با کسب مقام های اول تا سوم استان خوش درخشیدند و باعث افتخار شهرستان گردیدند.


برچسب‌ها: نتیج آزمون آینده سازان در نیشابور


دوشنبه بیست و دوم اسفند 1390
ابرسایت نیشابور- معاون مدیرکل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور از آماده‌سازی 700 کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی در ایام تعطیلات نوروز در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: 700 کلاس درس میزبان مسافران نوروزی نیشابور هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی اداره‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد یوسف سپهری‌راد، گفت: حجم گسترده‌ای از مسافران نوروزی با توجه به قرار گرفتن نیشابور در مسیر کریدور شمال، جنوب، شرق و غرب کشور و نیز مسیر بارگاه ملکوتی ثامن‌الحجج(ع) و داشتن اماکن سیاحتی، زیارتی و گردشگری منحصر به فرد به این شهر سفر می‌کنند.

معاون مدیرکل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور به آماده‌سازی کلاس‌های مدارس توسط ستاد اسکان فرهنگیان نیشابور اشاره کرد و افزود: این کلاس‌ها در قالب 85 مدرسه برای رفاه همکاران فرهنگی و همه مسافران و زائران مشهد مقدس آماده خدمت‌رسانی به زائران است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر مدارس، دو خانه معلم نیز آماده پذیرش زائران در ایام نوروز است.

وی با اشاره به وجود فرش، تلویزیون، یخچال و پتو در تمامی مدارس محل اسکان، اضافه کرد: 250 کلاس دیگر درسی نیز  برای رفاه بیشتر زائران در حال تجهیز است.

وی با اشاره به بروز خطرات احتمالی برای مسافران نوروزی، افزود: به این منظور کلینیک فرهنگیان شهرستان که تجهیزات پزشکی است تا در صورت نیاز برخی مسافران به درمان‌های جزئی بتوانند از امکانات این درمانگاه استفاده کنند.
دوشنبه بیست و دوم اسفند 1390
ابرسايت نيشابور-دانش آموزان نیشابوری عشق ورزی و محبت را در جشن نیکوکاری شکوفا کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور: مدارس ابتدایی شهرستان نیشابور با اهداء هدایایی به همنوعان نیازمند عشق و زیبایی را در آستانه سال جدید هدیه کرده و در این مراسم با شکوه فرهنگ احسان و نیکوکاری به معرض نمایش گذاشتند.

ابرسايت نيشابور

مدرسه ابتدایی غلاث در برنامه ای نمادین و زیبا در جذب مشارکت دانش آموزان نیازمند،کمک های نقدی را جمع آوری و طی بسته بندی های زیبا آماده تقدیم به نو گلان نیازمند نمودند


برچسب‌ها: مدرسه ابتدايي غلاث نيشابور


شنبه بیستم اسفند 1390
ابرسایت نیشابور-تیم برتر مسابقات فوتسال آموزش و پرورش نیشابور در جام فجر معرفی شد.

ابرسايت نيشابور

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش نیشابور پس از ده روز رقابت بین 14 تیم فوتسال،تیم های برتر مسابقات جام فجر انقلاب اسلامی آموزش و پرورش نیشابور برترین های خود را شناخت

تیم اداره ی آموزش و پرورش نیشابور به ترتیب مقام اول ،آموزشگاه راهنمایی نظام الملک مقام دوم و آموزشگاه راهنمایی کسائیان نائینی مقام سوم این دوره از مسابقات را از آن خود نمودند.
سه شنبه نهم اسفند 1390
ابرسايت نيشابور- به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور: حدود 180 دانش آموز دختر در روز دوشنبه 17/11/90 و 230 دانش آموز پسر در روز چهار شنبه 19/11/90 مدارس مقطع متوسطه شهرستان نیشابور از منطقه ییلاقی تحت منظر بخش مرکزی نیشابور به ارتفاعات روستای دربهشت این شهرستان صعود کردند.این دانش آموزان با طی مسافت حدود ده کیلومتر راهپیمایی و کوهپیمایی بر سر مزار شهدای روستای دربهشت حاضر و با قرائت فاتحه به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کردند.

ابرسايت نيشابور


برچسب‌ها: كوه پيمايي دانش آموزان نيشابوري


چهارشنبه بیست و ششم بهمن 1390
ابرسایت نیشابور- مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیشابور گفت: بیش از یک‌هزار و 600 نفر دانش‌آموز در دو مرحله به مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس اعزام می‌شوند.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی ،محمدیوسف سپهری‌راد در مراسم بدرقه رسمی، اردوی راهیان نور دانش‌آموزان دختر دوم متوسطه نیشابور اظهار داشت: شهرستان نیشابور در اعزام دانش‌آموزان دختر و پسر به اردوی راهیان نور جزو رتبه‌های برتر در استان است.

وی در این مراسم که با حضور معاون استاندار و فرماندار نیشابور، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در محل ناحیه مقاومت بسیج نیشابور برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این مرحله 17 دستگاه اتوبوس برای اعزام این دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیشابور اظهار کرد: جلسات هماهنگی لازم جهت اعزام و اسکان دانش‌آموزان تا پادگان حمیدیه در مدت یک ماه انجام شده است.

پیش از این 500 نفر دانش‌آموز دختر، از شهرهای اقماری شهرستان نیشابور به مناطق عملیاتی اعزام شده بودند.


برچسب‌ها: راهیان نور نیشابور, محمد یوسف سپهری راد


چهارشنبه نوزدهم بهمن 1390
ابرسایت نیشابور-به گزارش واحد مركزي خبر برودت هوا و بارش برف تمام مدارس خراسان رضوی را در نوبت صبح فردا تعطیل و دانش آموزان را خانه نشین کرد . مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت : بر اثر بارش برف و لغزندگی شدید معابر تمام مدارس ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه 27 شهرستان خراسان رضوی در نوبت صبح فردا پانزدهم دی تعطیل است . به گفته دلاور ، فردا فقط امتحانات کشوری این مقاطع در نوبت صبح فردا انجام می شود و بقیه امتحانات لغو شده است . عصر امروز هم مدارس ابتدایی و راهنمایی شهرستان های مشهد، قوچان، نیشابور، خوشاب و منطقه تبادکان مشهد به سبب بارش برف و لغزندگی معابر تعطیل شده بود .

برسايت نيشابور-همه مدارس استان فردا تعطيل است


برچسب‌ها: تعطيلي مدارس نيشابور, اطلاعيه تعطيلي مدارس خراسان رضوي پنجشنبه


چهارشنبه چهاردهم دی 1390
ابرسایت نیشابور-بارش برف و کولاک مدارس ابتـدایی و راهنمایی برخی از شهرستانهای خراسان رضوی را تعطیل کرد. اداره کـل آموزش و پرورش خراسان رضوی اعلام کرد مدارس ابتدایی و راهنمایی شهرستان های مشهد، قوچان ، نیشابور ، خوشاب و منطقه تبادکان امروز در نوبت عصر تعطیل است .

برسايت نيشابور-تعطیلی مدارس ابتدایی و راهنمایی نیشابور در نوبت عصر


برچسب‌ها: تعطیلی مدارس نیشابور


چهارشنبه چهاردهم دی 1390
ابرسایت نیشابور- مسئول پژوهش‌سرای دانش‌آموزی نیشابور گفت: پژوهش‌سرای دانش‌آموزی نیشابور بودجه تعریف شده‌ای ندارد.

خبرگزاری فارس: پژوهش‌سرای دانش‌آموزی نیشابور بودجه تعریف شده‌ای ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش نیشابور، امیرهوشنگ زراعتی در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش این پژوهش‌سرا در تالار تربیت این شهر، اظهار داشت: تلاش ما بر این است که حتی‌المقدور از طرح‌های دانش‌آموزی حمایت کنیم تا این طرح‌ها به مرحله اجرا در آورده شود.
مسئول پژوهش‌سرای دانش‌آموزی نیشابور، اظهار داشت: کانال‌های مختلفی وجود دارد که دانش‌آموزان معرفی شوند اما خود پژوهش‌سرای دانش‌آموزی بودجه تعریف شده‌ای برای حمایت از این طرح‌ها ندارند.
او درباره فعالیت‌های این پژوهش‌سرا بیان داشت: برگزاری کلاس‌های آموزشی و روش مطالعه کتب و کارهای پژوهشی، سالن‌های آزمایشگاهی و کارگاهی و امکان استفاده از اینترنت، جمله فعالیت‌های این پژوهش‌سرا است.
اضافه می‌شود: در این مراسم از پژوهشگران برتر دانش‌آموزی نیشابور که سال گذشته در جشنواره نوجوان و جوان خوارزمی مقام‌های مختلف را کسب کرده‌اند، تقدیر شد.
این برنامه برای ششمین سال متوالی برگزار می‌شود.
در این برنامه جمعی از مسئولان آموزش و پرورش و دانشگاهی شهرستان نیشابور حضور داشتند.
جمعه دوم دی 1390
ابرسايت نيشابور-معاون ابتدایی معاونت اداره‌کل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور از جذب هشت دانش‌آموز محروم از تحصیل و بی‌سرپرست از سوی آموزش و پرورش نیشابور خبر داد.

خبرگزاری فارس: 8 دانش‌آموز بی‌سرپرست نیازمند در نیشابور جذب تحصیل شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش نیشابور، فروغ پورمحمدی اظهار کرد: یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در بدو سال تحصیلی جذب دانش‌آموزان محروم و بی‌بضاعت بازمانده از تحصیل بودند که با همت همکاران توانستیم تعداد هشت دانش‌آموز بی‌سرپرست و بی‌نام و نشان را جذب و در راستای تهیه شناسنامه، کتاب درس و خوابگاه اقدامات لازم انجام دهیم.
معاون ابتدایی معاونت اداره‌کل و مدیریت آموزش و پرورش نیشابور عنوان کرد: از این تعداد پنج دانش‌آموز پایه اول و سه دانش‌آموز در پایه‌های دوم و سوم ابتدایی به تحصیل اشتغال دارند.
او برگزاری کلاس‌های تقویتی اختصاصی و تمهیدات تهیه امکانات مورد نیاز این دانش‌آموزان را از دیگر کارهای در دست اجرا عنوان کرد.
به گفته وی، فاطمه قربان معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش مراتب تقدیر و تشکر خود را از آموزش و پرورش نیشابور برای جذب دانش‌آموزان مذکور اعلام کرد.
چهارشنبه سی ام آذر 1390
 ابرسایت نیشابور-نخستین نمایشگاه دستاوردهای مدارس غیر دولتی نیشابور در فرهنگسرای سیمرغ این شهرستان برپا شد.

مسئول این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نمایشگاه دستاوردهای مدارس غیردولتی نیشابور از سوی 26 مدرسه غیرانتفاعی برپا شده که در آن به‌مدت یک هفته فعالیت‌ها، افتخارات، دستاوردها و امکانات خود را برای عموم مردم معرفی کرده‌اند.

محمد طلایی افزود: در بخش فعالیت‌های مدارس غیرانتفاعی، فضای مدارس، مؤسسان، مدیران، نیروی انسانی و تمامی فعالیت‌های علمی، آموزشی و تربیتی جاری در مدرسه همچون فعالیت‌های علمی، همایش‌های آموزشی، تکنولوژی آموزشی، مسابقات، اردوها، مراسم‌ها، بازدیدها، کتابخانه‌ها، بسیج دانش‌آموزی و طرح های نوین و ابتکاری آنها به مردم معرفی می‌شوند.

وی بخش دوم این نمایشگاه را افتخارات و دستاوردها بیان کرد و گفت: در این بخش افتخارات و دستاوردهای علمی، آموزشی، فرهنگی، هنری، ورزشی در سطح شهرستان، استان و کشور از قبیل برگزیدگان المپیادها، نفرات برتر در آزمون سراسری، مسابقات قرآن، اذان، احکام، شعر، خوشنویسی و داستان‌نویسی معرفی شده‌اند.

مسئول نمایشگاه دستاوردهای مدارس غیر دولتی نیشابور رتبه‌های برتر مسابقات ورزشی، اختراعات و نوآوری‌های دانش‌آموزی، تالیفات و انتشارات مدارس، اساتید و دانش‌آموزان و کارهای دستی و علمی برگزیده دروس حرفه و فن و آزمایشگاه‌ها را از دیگر موضوعات این نمایشگاه عنوان کرد.

وی بیان کرد: امکانات این مدارس همچون کلاس‌های ویژه، فضاسازی‌های عمومی، تجهیزات مدرن آموزشی، کانون نجوم، گروه زبان، سمعی و بصری، کتابخانه، کارگاه حرفه و فن و آزمایشگاه‌های فیزیک و شیمی و کلاس‌های ویژه ورزشی معرفی شده است.

طلایی گفت: معرفی گروه‌های رباتیک، رایانه و هیئت مذهبی نیز از دیگر بخش‌های این نمایشگاه است.
یکشنبه بیستم آذر 1390
ابرسایت نیشابور-مانور زلزله سه شنبه ۸ آذر در راهنمایی شاهد ۴ نیشابور برگزار شد.

در اين مانور آمادكي ، آرامش به هنگام وقوع زلزله ، پناه گيري و خروج از ساختمان ، انتقال مجروجين به فضاي بيرون ، امدالد و كمك رساني در محل حادثه و..... جهت امادگي بيشتر دانش آموز براي مقابله با زلزله در حضور كليه مسوولين شهرستان تمرين گرديد.

ابرسايت نيشابور-زلزله شاهد 4

ابرسايت
پنجشنبه دهم آذر 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
ابرسایت نیشابور- عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: تخریب مدارس فرسوده و ساخت مدارس استاندارد با تلاش اداره‌کل نوسازی مدارس و همت خیران محقق در تمام نقاط دو شهرستان نیشابور و فیروزه محقق ‌شود.

خبرگزاری فارس: تخریب مدارس فرسوده نیشابور و فیروزه محقق ‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا صبح امروز در مراسم گشایش مدارس خیرساز شاهد غرویان و سلمان فارسی نیشابور اظهار داشت: نیشابور باید به پایگاه بلند فرهنگی خود دست یابد.
نماینده شهرستان‌های نیشابور و فیروزه در مجلس از تلاش‌های مهندس وکیلی خیر مدرسه‌ساز، تقدیر کرد.
دیگر نماینده دو شهرستان در مجلس، نیز گفت: خداوند همیشه انسان‌هایی را برای انجام کارها و خدمات بزرگ برای مردم مبعوث کرده است که مهندس وکیلی از جمله آنهاست.
حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی با تقدیر از خدمات خیران مدرسه‌ساز، خواهان همت عالی اداره‌کل نوسازی مدارس در تکمیل سهم باقی‌مانده مدارس شد.
در این مراسم محمدتقی فخریان مدیرکل آموزش و پرورش ضمن خیرمقدم به حضار از تلاش وکیلی خیر مدرسه‌ساز نیشابوری تقدیر به‌عمل آورد.
همچنین این خیر نیک‌اندیش که ساخت 23 مدرسه و یک فرهنگسرا را در کارنامه خود دارد اظهار امیدواری کرد: روزی در نیشابور برسد که هیچ مدرسه تخریبی وجود نداشته باشد.
مهندس عبدالرضا وکیلی افزود: این آمادگی در من وجود دارد که پیگیر رفع نیازهای جدید برای فضای آموزشی شهرستان باشم.
دبیرستان 12 کلاسه شاهد غرویان نیشابور با اعتبار شش میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره‌برداری رسید که پنج میلیارد ریال آن توسط مهندس وکیلی پرداخت شده است.
همچنین آموزشگاه 10 کلاسه سلمان فارسی این شهرستان با اعتبار سه میلیارد و 600 میلیون ریال ساخته شد که سهم دولت کمتر از نصف یعنی یک میلیارد ریال بود.
جمعه بیست و هفتم آبان 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
ابرسایت نیشابور-اولین نمایشگاه تخصصی کتاب زیست شناسی شهرستان نیشابور برگزار می شود.

اولین نمایشگاه تخصصی کتاب زیست شناسی شهرستان نیشابور با محوریت جدید ترین کتاب های علمی و کمک آموزشی با همت گروه زیست شناسی آموزش و پرورش نیشابور از بیستم تا بیست و دوم آبان ماه در محل دبیرستان دخترانه ی عترت برگزار می گردد.

علاقه مندان می توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به محل این دبیرستان واقع در خیابان امام خمینی -ره- روبروی خیابان واعظی مراجعه کنند.
جمعه بیستم آبان 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور

ابرسايت نيشابور-راهپيمايي يوم الله ۱۳ آبان در نيشابور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما دانش آموزان و فرهنگيان به همراه امت شهيد پرور شهرستان نيشابور پس از اقامه ي نماز دشمن شكن جمعه از مسجد جامع تا ميدان امام راهپيمايي كردند و با سر دادن شعار هايي از نهضت هاي اسلامي منطقه و جنبش وال استريت حمايت كردند.

در پايان نيز پرچم آمريكا به آتش كشيده شد و سرود توسط گروه راهنمايي حبيب بن مظاهر نيشابور اجرا شد.

13آبان نيشابور

متن كامل
یکشنبه پانزدهم آبان 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
ابرسایت نیشابور- فرمانده حوزه مقاومت بسیج محدثه نیشابور گفت: برگزاری ورزش‌های عمومی، اجرای طرح آیه‌های تمدن، برگزاری بازدیدها و اردوهای علمی و ارتقای سطح تحصیلی بسیجیان از جمله برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی در نیشابور است.

خبرگزاری فارس: اجرای طرح آیه‌های تمدن در نیشابور

فاطمه سمنانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور گزارشی از برنامه‌های واحدهای بسیج دانش‌آموزی مدارس این شهرستان طی سال جاری به‌مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی ارائه کرد و اظهار داشت: راه‌اندازی حلقه‌های صالحین در مدرسه، راه‌اندازی گروه‌های تربیتی در مدرسه، راه‌اندازی وبلاگ بسیج مدرسه، تشکیل گروه‌های تئاتر و سرود، ترویج گفتمان ولایت، اردوی راهیان نور دانش‌آموزی و اردوهای شهرستانی از برنامه‌های این حوزه در سال جاری است.
وی افزود: اجرای ورزش‌های عمومی شامل دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی کوهپیمایی، اجرای طرح آیه‌های تمدن، برگزاری بازدیدها و اردوهای علمی، برگزاری جشن فارغ‌التحصیلی، ارائه خدمات علمی و ارتقای سطح تحصیلی بسیجیان از برنامه‌های در دست اجراست.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش‌آموزی محدثه اظهار داشت: دانش‌آموزان ممتاز برای استفاده از پایگاه علمی بسیج که توسط این حوزه مقاومت اداره می‌شود معرفی شده و به آن‌ها کمک هزینه پرداخت می‌شود.
سمنانی با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی گفت: برگزیدگان دانش‌آموز در رشته‌های مختلف طی مراسمی تقدیر می‌شوند.
وی با اشاره به حضور اعضای پایگاه‌های حوزه مقاومت بسیج دانش‌آموزی محدثه در مراسم وی‍ژه 13 آبان‌ماه به برنامه‌های جشن بزرگ غدیر اشاره کرد و افزود: برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله راه‌اندازی ایستگاه صلواتی برای دهه ولایت و امامت و جشن غدیر توسط این حوزه تدارک دیده شده است.
وی یادآور شد: برنامه‌های این هفته در گردهمایی فرماندهان واحدهای مقاومت بسیج دانش‌آموزی این شهرستان در محل نمازخانه ناحیه مقاومت بسیج اعلام شد.
شنبه چهاردهم آبان 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
 ابرسايت نيشابور-مدیر آموزش و پرورش نیشابور گفت: 580 شورای دانش‌آموزی در آموزشگاه های شهر و بخش مرکزی این شهرستان راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدیوسف سپهری‌راد قبل از ظهر چهارشنبه در مراسم نمادین راه اندازی این شورا در دبیرستان دخترانه خیرساز ابوالفضل برادران در جنوب شهر نیشابور، اظهار کرد: 60 هزار دانش‌آموز در مقاطع سه‌گانه دبستان، راهنمایی و دبیرستان در گروه‌های دختران و پسران در این انتخابات شرکت کردند که در هر آموزشگاه هفت تا 9 نفر از سوی دانش‌آموزان انتخاب شدند.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: پس از شکل‌گیری شورا و انتخاب رئیس آن در هر آموزشگاه، مجمع شورای دانش‌آموزی شهرستان به تعداد نه نفر در هر مقطع آموزشی و در هر جنسیت تشکیل می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش نیشابور، مجمع مذکور را بازوی مشورتی ریاست اداره دانست و اضافه کرد: در طول سال این مجمع با برگزاری نشست‌هایی با رئیس اداره و برخی از مسئولان شهرستان، دغدغه‌های دانش‌آموزان را با آنها مطرح و پیگیری می‌کنند.

سپهری‌راد گفت: مسئولیت‌هایی چون کمیته‌های اقامه نماز، مراسم، مسابقات، بهداشت و اردوها به شوراها سپرده می‌شود.

وی اظهار داشت: شورا مشارکت دانش‌آموزان را در پی دارد و باعث ایجاد روحیه نشاط و مسئولیت‌پذیری در جامعه دانش‌آموزی می‌شود.

وی با مقایسه دانش‌آموزان پیش از انقلاب اسلامی با بعد از آن، تصریح کرد: در حالی‌ که اکثر مردم آن زمان اسامی نمایندگان خود را در مجلس نمی‌دانستند اما الان دانش‌آموزان با این مسائل آشنا هستند و خود نیز در انتخابات مختلف مشارکت فعال دارند.
چهارشنبه چهارم آبان 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
 ابرسایت نیشابور-مدیر آموزش و پرورش نیشابور گفت: هر کار فرهنگی که قرار است در جامعه اتفاق بیفتد راه آن از مسیر آموزش و پرورش خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدیوسف سپهری‌راد ظهر چهارشنبه در مراسم جشن تقدیر از دانش‌آموزان ممتاز شاهد و ایثارگر در تالار تربیت این شهرستان، با تدکید بر اینکه نباید یاد شهدا در کشور به‌ویژه آموزش و پرورش به فراموشی سپرده شود، اظهار کرد: اگر جان‌فشانی‌های شهیدان و ایثارگران نبود، امنیت و آرامش و پیشرفت برای کشور به وجود نمی‌آمد.

وی اظهار داشت: باید در عمل ادامه دهنده راه امام خمینی (ره) و شهدا باشیم که این پیروی در حاضر اطاعت از مقام معظم رهبری است.

وی گفت: امروز تمام کشورهای منطقه در حوزه‌های مختلف به ایران اسلامی به‌عنوان یک الگو نگاه می‌کنند.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: باید فرهنگ ایثار، شهامت و گذشت در جوانان دانش‌آموز جامعه نهادینه شود.

مدیر آموزش و پرورش نیشابور تصریح کرد: خیلی از معلمان و دانش‌آموزان در دوران دفاع مقدس همراه با تدریس و تحصیل در مدرسه در میدان جنگ با دشمن می‌جنگیدند.

سپهری‌راد گفت: هر موفقیتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حاصل می‌شود در سایه مجاهدت‌های جامعه ایثارگری در کشور است.

وی با بیان اینکه بدون شک، دانش‌آموزان مدارس شاهد چون نگینی در آموزش و پرورش می‌درخشند، تصریح کرد: ما دانش‌آموزانی را تربیت می‌کنیم که در تراز نظام و ارزش‌های جمهوری اسلامی باشند.

وی گفت: در مدارس شاهد به دو مقوله علم و ایمان هر دو با هم توجه می‌شوند و خوب‌ترین معلمان در اختیار این مدارس است.

مدیر آموزش و پرورش نیشابور افزود: در سال گذشته دانش‌آموزان شاهد نیشابور به لحاظ قبولی درصد قبولی در امتحانات پایان سال رتبه اول استان را کسب کردند و درصد قبولی آنان نیز در مقایسه با استان رتبه برتر را داشته است.

سپهری‌راد درصدکل  قبولی‌های خرداد سال 90 دانش‌آموزان فرزند شاهد و ایثارگر را 86.53 درصد عنوان کرد.
پنجشنبه بیست و هشتم مهر 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
 ابرسایت نیشابور-پزشک تیم سلامت روان دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: وجود روانشناسان و مشاوران برای تأمین سلامت روانی دانش‌آموزان در مدارس ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی فاضل صبح دوشنبه در مراسم نواخت زنگ سلامت در دبیرستان دخترانه فاطمه زهرا (س) این شهرستان بیان داشت: بیشترین عمر دانش‌آموز بعد از خانه در مدرسه است و این موضوع مهم در حوزه سلامت روان اهمیت فراوانی دارد.

وی افزود: انجمن اولیا و مربیان نیز وظیفه سنگینی را در شناخت مشکلات دانش‌آموزان و اقدامات مناسب دارند.

پزشک گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی نیشابور ادامه داد: اگر کسی به روانپزشک مراجعه کند نباید به او برچسب روانی بودن و مشکلات خاص به آن شخص زد.

فاضل عنوان کرد: اکثر مشکلات روانی با آموزش‌های لازم رفع می‌شود و نیاز به تجویز دارویی ندارد.

وی اضافه کرد: کسانی که به خدا ایمان دارند و برنامه‌های منظم مذهبی را شرکت می‌کنند، استرس‌های کمتری داشته و در برابر مشکلات واکنش‌های بهتر و قوی‌تری را نشان داده‌اند.

این پزشک تأکید کرد: آموزش مهارت‌های زندگی، مهم‌ترین مهارت‌هاست که در تمام زندگی انسان تأثیرگذار خواهد بود.

فاضل تصریح کرد: تعریف بهداشت جهانی از سلامت، بهداشت اجتماعی، فرهنگی، انسانی، اقتصادی و روانی است.
دوشنبه بیست و پنجم مهر 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور

سه شنبه هفته گذشته دانش آموزان سال سوم رشته ایمنی و آتش نشانی از معدن فیروزه نیشابور بازدید کردند .
در طی این بازدید دانش آموزان با چگونگی کار معدن ، استخراج فیروزه و خطرات این کار آشنا شدند .

گفتنی است که معدن فیروزه نیشابور یکی از قدیمی ترین معادن فیروزه جهان می باشد و فیروزه ی آن بهترین و مرغوب ترین فیروزه ی دنیاست .

بازدید از معدن فیروزه نیشابور

بازدید از معدن فیروزه نیشابور
سه شنبه نوزدهم مهر 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
به مناسبت ايستادن تيم ايران بر سكوي سوم آسيا

آيين استقبال و تجليل از تنها بازيكن نيشابوري تيم ملي واليبال دانش آموزي ايران در رقابت‌هاي آسيايي كه به رتبه سومي كشورمان انجاميد، در فرهنگسراي وکیلی برگزار شد.


متن كامل
شنبه دوازدهم شهریور 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
 

معاون پرورشی و امور تربیتی آموزش و پرورش نیشابور از برگزاری اعتکاف 280 دانش‌آموز در سه مسجد شهرهای نیشابور و بارخبر داد.

مهدی قاضی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این مراسم معنوی آموزش و پرورش نیشابور افتخار میزبانی 100 دانش‌آموز معتکف پسر در مسجد محمد رسول‌الله(ص) و 100 نفر دانش‌آموز دختر در مسجد القائم(عج) این شهرستان را دارد.

وی اظهار داشت: 80 نفر دانش‌آموز دختر دیگر نیز در مسجد جامع شهر بار از بخش مرکزی نیشابور معتکف شده‌اند.

وی بیان کرد: اهدای بسته‌های فرهنگی،‌ لوح یادبود و مسابقات فرهنگی و برپایی حلقه‌های معرفت و جلسه‌های مشاوره و پرسش و پاسخ با حضور روحانیان و مشاوران آموزش و پرورش از برنامه‌های این اعتکاف است.

وی یادآور شد: احیاء شب 27 رمضان و برگزاری مراسم دعا و مناجات نیز از دیگر برنامه‌های این اعتکاف بود که مورد استقبال جوانان خداجوی قرار گرفته است.
چهارشنبه نهم شهریور 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
اعلام ذخیره مرحله دوم ابتدایی به راهنمایی شهرستان نيشابور

مشاهده
سه شنبه هشتم شهریور 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:
کسب 82 رتبه فرهنگی توسط دانش‌آموزان نیشابوري

 مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از کسب 82 رتبه استانی خراسان رضوی توسط دانش‌آموزان و معلمان این مدیریت خبر داد.

 

متن كامل
سه شنبه یکم شهریور 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
اعلام ذخیره مرحله اول قبول شدگان آزمون نمونه دولتی ابتدایی به راهنمایی نيشابور

مشاهده
شنبه بیست و نهم مرداد 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
كارشناس‌ آموزش و پرورش خراسان رضوي خبر داد:
تعهد ساخت 630 نمازخانه درخراسان رضوي

 كارشناس ‌مسئول اقامه نماز اداره‌كل آموزش و پرورش خراسان رضوي گفت: ساخت 630 نمازخانه در جلسه استانداري توسط ادارات كل و دستگاه‌هاي اجرايي تعهد شده است.


به گزارش خبرگزاري فارس از نيشابور، حجت‌الاسلام علي نوع‌دوست ظهر امروز در حاشيه بازديد از نماز‌خانه‌هاي مدارس نيشابور اظهار داشت: ساخت 630 نمازخانه در جلسه استانداري توسط ادارات‌كل و دستگاه‌هاي اجرايي تعهد شده است.
كارشناس‌مسئول اقامه نماز اداره‌كل آموزش و پرورش خراسان رضوي از استاندار خراسان رضوي درخواست كرد تا با كلنگ‌زني 90 پروژه نمازخانه مورد تعهد‌، گام اول در اجرايي شدن مصوبات اين جلسه برداشته شود.
وي افزود: اوقات شرعي خراسان رضوي به لحاظ قرار گرفتن در موقعيت شرق كشور به‌ويژه در شش ماهه اول سال آموزشي همزمان با حضور دانش‌آموزان در مدرسه است.
نوع‌دوست تصريح كرد: 60 درصد از 6 هزار فضاي آموزشي موجود مدارس استان، فاقد نماز‌خانه مناسب است.
وي گفت: در حال حاضر مدارس خراسان رضوي نيازمند سه هزار فضاي نمازخانه‌اي است.
چهارشنبه بیست و ششم مرداد 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
 معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش نیشابور از شروع ثبت‌نام دانش‌آموزان این شهرستان برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در دهه سوم رمضان خبر داد.

مهدی قاضی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این اعتکاف دانش آموزی در مساجد ویژه دانش‌آموزان دختر و پسر برگزار می شود.

قاضی با اشاره به حضور این دانش‌آموزان در کارگاه‌های گفتمان مهدویت در سطح مدارس این شهرستان‌ها و مناطق آموزشی در ایام رمضان، افزود: این گفتمان ها با هدف تأثیرگذاری این گروه سنی بر دیگر دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

وی از برگزاری همایش دانش‌آموزی عطر انتظار با هدف آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با امام‌ و مفهوم انتظار خبر داد و اظهار داشت: 300 دانش‌آموز نخبه و برتر آموزشی از شهرستان‌های نیشابور و فیروزه و مناطق سه گانه سرولایت، زبرخان و میان‌جلگه در این همایش شرکت کردند.

قاضی عنوان کرد: این دانش‌آموزان در سه کارگروه و با موضوعات دوره آخرالزمان، علائم ظهور و منتظر واقعی کیست، شرکت و پس از استفاده از مباحث دیدگاه‌های کارشناس مربوط،  به طرح سوالات خود در این باره پرداختند.

وی گفت: قبل از برگزاری این همایش بسته‌های فرهنگی - آموزشی شامل سی‌دی، بروشور، نرم‌افزار و دیگر امکانات فرهنگی با موضوع زندگی امام زمان (عج) به دانش‌آموزان تحویل داده شد تا دانش‌آموزان با آمادگی و اطلاعات بیشتری، سؤالات و شبهات خود را مطرح و از کارشناسان مرتبط پاسخ بگیرند.
چهارشنبه بیست و ششم مرداد 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
نتايج آزمون ورودي مدارس دبيرستان نمونه دولتي شهرستان نيشابور اعلام گرديد.

نمونه حسينيان(پسرانه) و نمونه محبوبه محبي(دخترانه)

مشاهده
دوشنبه دهم مرداد 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور

 

سید مهدی قاضی معاونت پرورشی وتربیت بدنی و دبیر ستاد اوقات فراغت معاونت اداره کل ومدیریت آموزش و پرورش نیشابور در خصوص برگزاری برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان اعلام کرد در شهرستان نیشابور 123 پایگاه اوقات فراغت که57 پایگاه دخترانه و 66 پایگاه پسرانه در ایام تابستان فعال و پذیرای دانش آموزان می باشند.ایشان تصریح کردند که دانش آموزان در رشته های متنوع فرهنگی،قرآنی،هنری،ورزشی ومهارتی در مدارس ،کانون ها،دارالقرآن ها،مراکز ورزشی،پژوهش سرا و خانه ریاضیات اوقات فراغت خود را سپری می کنند.از مهمترین برنامه های اوقات فراغت در تابستان 1390 می توان به اجرای طرح گردشگری اشاره نمود که دانش آموزان زیر نظر مربیان با تجربه و توانمند صرفا در اردوهای یک روزه و چند روزه ثبت نام و شرکت می نمایند.ضمنا در ایام تابستان 22 مدرسه قرآنی نیز فعال می باشد.
سه شنبه چهارم مرداد 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور

برگزاری اردوی تلاشگران علم و معرفت با حضور دانش آموزان مدارس شاهد و طرح پراکنده مورخ 21/4 لغایت 23/4/1390 با هدف تجلیل از رتبه های برتر آزمون علمی تلاشگران شاهد در محل اردوگاه شهید رجایی نیشابور با تعداد 500 نفر دانش آموز دختر و 500 نفر دانش آموز پسر برگزار گردید

در این اردو دانش آموزان در 12 ایستگاه فعالیت های فرهنگی و هنری داشتند که به نفرات برتر در هر مرحله به 1500 نفر جوائزی در مراسم اختتامیه اهدا گردید

           این مراسم که با حضور سپهری راد معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور همچنین معاونین اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و کارشناس مسئول شاهد و ایثار گران استان و همکاران بازدید و از سخنان آنها استفاده شد


پنجشنبه سی ام تیر 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور


مراسم دوازدهمين جايزه ترويج علم ايران عصر روز سه شنبه با معرفي برگزيدگان «جايزه نهاد مروج علم»، «جايزه آموزگار مروج علم» و «جايزه ترويج علم ايران» در پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي برگزار شد.

به گزارش خبرنگار علمي ايسنا، برندگان جوايز انجمن ترويج علم ايران با توجه به سابقه فعاليت موثر در جهت همگاني كردن علم، گسترش تفكر علمي، سابقه عملكرد نوآورانه و متفاوت با روش‌هاي رسمي موجود و زمينه‌سازي در راستاي فعاليتهاي خلاق و داوطلبانه انتخاب شده اند.

جايزه نهاد مروج علم به دليل گسترش استفاده از وسايل كمك آموزشي و آزمايشي براي آموزش مفاهيم رياضي و همچنين فعاليتهاي گروهي دانش‌آموزي به «خانه رياضيات نشابور» اعطا شد.

خانه رياضيات نيشابور كه از سال 1379 تاسيس شده است طي سال‌هاي اخير با ايجاد كتابخانه و كارگاه‌هاي آموزشي و ‌آزمايش‌هاي علمي در زمينه آموزش رياضي، موفق شده شمار زيادي از دانش‌آموزان شهر نيشابور و مناطق اطراف را با تجربه عملي، ملموس و جذاب‌تري از دانش رياضي مواجه كند.

 
پنجشنبه سی ام تیر 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور

ابرسايت نيشابور
سه شنبه بیست و هشتم تیر 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
 

به گزارش خبرنگار مهر مهر،عباسعلی میرسیستانی پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی دانش آموزان استان در رشته فرنگی و آزاد به میزبانی خواف، اظهار کرد: در رشته کشتی آزاد که با حضور 22 تیم و 109کشتی گیر برگزار شد، تیم های ناحیه یک مشهد و تایباد به ترتیب بر سکوی دوم و سوم ایستادند.

وی افزود: در رشته کشتی فرنگی نیز که 17تیم و 73 کشتی گیر حضور داشتند، تیم های نیشابور، فریمان و ناحیه 6 مشهد حائز عناوین اول تا سوم شدند.

میرسیستانی گفت: در کشتی آزاد رده سنی نوجوانان که 144کشتی گیر از 20 شهرستان حضور داشتند، تیم های تایباد، ناحیه7 مشهد و سبزوار حائز رتبه شدند.

وی افزود: در کشتی فرنگی نیز که با حضور 99 کشتی گیر از 19 شهرستان برگزار شد، تیم های فریمان، نیشابور و سرخس عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
سه شنبه بیست و هشتم تیر 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
مديركل امور تربيتي وزارت آموزش و پرورش:
نيشابور ميزبان دانش‌آموزان برتر كانون‌هاست

 مديركل امورتربيتي و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: اردوگاه تربيتي باغرود نيشابور ميزبان دانش‌آموزان برتر كانون‌ها است.


حسن فرازنده خالدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: دانش‌آموزان برتر كانون‌هاي فرهنگي تربيتي كشور در اردوگاه تربيتي باغرود به تبادل تجربيات خود مي‌پردازند.
مديركل امور تربيتي و مشاوره وزارت آموزش و پرورش افزود: دانش آموزان برتر كانون‌هاي فرهنگي تربيتي كشور كه در انجمن‌هاي 14گانه كانون‌ها رتبه استاني و كشوري كسب كرده‌اند در اين اردوي سه روزه شركت مي‌كنند.
خالدي اظهار داشت: از مجموعه يكهزار و 216 كانون فرهنگي تربيتي فعال كشور، 800 نفر از نفرات برتر كانون‌هاي فرهنگي تربيتي پسران و 800 نفر از دختران برتر اين كانون‌ها كه در رشته‌هاي مختلف فرهنگي، هنري و ورزشي امتياز كسب كرده‌اند، در اين اردوي سه روز شركت مي‌كنند.
مديركل امور تربيتي و مشاوره وزارت آموزش و پرورش افزود: دانش آموزان برتر كانون‌هاي فرهنگي و تربيتي از 32 اداره كل و 31 استان كشور معرفي شدند و در اين اردو به تبادل تجربيات و خلاقيت‌هاي خود مي‌پردازند.
خالدي گفت: مهم‌‌‌‌ترين برنامه‌هاي اين اردوها براي برترين‌هاي كانون‌ها، استفاده از تجربيات و آموزش‌هاي برتر اساتيد كشوري و استاني است كه هركدام در رشته‌هاي خود، در قالب كارگاه‌‌‌هايي استفاده مي‌كنند.
وي افزود: برگزاري اين اردو براي دانش آموزان برتر كانون‌ها با هدف تشويق و ايجاد خلاقيت و نشاط و تبادل افكار و رشد خلاقيت اين دانش آموزان در اردوگاه فرهنگي تربيتي باغرود نيشابور برگزار مي‌شود.
سه شنبه بیست و هشتم تیر 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
نتایج آزمون نمونه دولتی راهنمایی شهرستان نیشابور(روستایی و شهری)

مشاهده
پنجشنبه بیست و سوم تیر 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
طبق خبر رسیده از پژوهش سرای دانش آموزی از بین 230 طرح رسیده به دبیر خانه جشنواره خوارزمی پس از انتخاب 80 طرح و دعوت به کار جهت تکمیل پروژه های ارائه شده 20 طرح برگزیده شهرستان به شرح ذیل در تاریخ 2/4/90 جهت داوری استان به مشهد مقدس اعزام شدند.که پس از داوری تعداد 13 طرح اول جدول ذیل به مرحله ی کشوری راه یافتند.


ردیف

نام طرح

طراحان

آموزشگاه

1

تاثیر برگ گردو بر رشد تلخه

زهرا برزنونی

امام حسین(ع)

مریم لسانی

بقراط

معصومه برزنونی

بقراط

2

فرکتال ریاضی

علی بهزادیان

پیش دانشگاهی عطار

3

آبگرمکن الکتریکی

احسان برخوردار

شهید بهشتی

4

شعر

نیکو ناصرزاده

فرزانگان

5

شعر

میترا سید الحسینی

فرزانگان

6

شعر و داستان و قطعات ادبی

ملیحه سادات قاضی

ایثارگران

7

داستان

عارفه عارفی پور

شاهد غرویان

8

داستان

فائزه کرامتی

فهیما

9

داستان

سیما توزندجانی

شاهد غرویان

10

داستان

سمیه جعفری

شاهد غرویان

11

داستان

نازنین علیمردانی

غرویان

12

شعر

سپیده زراعتی

غرویان

فاطمه سوقندی

وکیلی 6

13

نقش خدا از دید کودکان

فائزه کرامتی

فهیما

الهه سلیمانی

طیبه جعفری

14

شعر

یاسمن آتشگاهی

غرویان

15

تست شخصیتی

عاطفه امامیان

وکیلی 6

مریم الموسوی

وکیلی 6

16

تلمبه مخفی

ریحانه رستگار

شاهد غرویان

امیر حسین رستگار

خوارزمی

17

بازی پرونده بیز

کوثر جعفری

نمونه محبی

18

کنترل خودکار دمای بخاری

سعید نصر آبادی

 

19

کلید پریز همزمان

الهام صمدیه

بقراط

20

ظرف قابل بازیافت

حانیه بهاری

شاهد ولی عصر
پنجشنبه بیست و سوم تیر 1390
دسته بندی : اخبار نیشابور
به دلیل برودت هوا، لغزندگی سطح معابر و بارش برف مدارس استان خراسان رضوی در روز شنبه30/11/89 فقط در نوبت صبح به شرح ذیل تعطیل می باشد
کلیه مدارس  در شهرستان مشهد، تبادکان، طرقبه شاندیز، احمدآباد، گلبهار، چناران، تربت جام، نیشابور، میان جلگه، زبرخان،تخت جلگه، سرولایت ،تربت جام و کلیه مدارس ابتدایی در شهرستان قوچان، فریمان ، صالح آباد تعطیل می باشد
ضمنا کلیه مدارس استثنایی در مناطق و شهرستان های یاد شده تعطیل می باشد.
شنبه سی ام بهمن 1389
دسته بندی : اخبار نیشابور
مسابقه ی سازه ماکارونی امروز صبح در مرکز آموزشی فرزانگان نیشابور برگزار شد. شرکت کنندگان در دو گروه ۱ و ۲ تقسیم شده بودند.گروه۱ از ساعت۳۰/۷ تا ۹ و گروه ۲ از ساعت ۳۰/۹ تا ۱۱ به رقابت پرداختند.

به گزارش کدو در ابتدا جرم هر  سازه اندازه گیری شد.پس از ثبت اطلاعات وزن کشی با حدود یک ساعت تاخیر آغاز شد.سازه ی گروه الماس از استعداد های درخشان شهید بهشتی  نزدیک به ۱۸ کیلوگرم را   تحمل کرده و راندمان آن ۹۶شد.سازه های دیگر این مدرسه ۲۴۲۰گرم و ۳۲۰۰گرم و ۸ کیلوگرم و۰۰۰ را تحمل کرد.

اما چیزی که  باعث حیرت همگان شد،سازه دانش آموزان مالك اشتر بود كه ۵۷ كيلوگرم تحمل كرد.       اما اين دانش آموزان كه در صدر آنها حجت صباحتي قرار داشت اعتراض شديدي به كمبود امكانات نشان دادند. اين دانش آموزان كمبود شن را عامل شكسته شدن سازه خود دانستند و انتظار آن ها تحمل ۷۰ كيلوگرم بود.بسياري از حاضران حق را به اين گروه دادند.سرگروه معتقد بود كه سازه آنها توانايي شكستن ركورد كشور را داشت.

*حجت صباحتي با الفاضي مانند<<چون ما فرزانگان و تيزهوشان و نمونه نيستيم نبايد اول بشويم>>مسولان برگزاری را مقصر می دانست.

 
پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت 1389
تمامی حقوق براي ابرسايت نيشابور محفوظ است